13 липня 2023 року під час пленарного засідання Київської міської ради більшістю голосів було підтримано рішення щодо перейменування 14 об’єктів столиці, назви яких містять відсилки до росії та її сателітів. Серед іншого, сквер Трудової Слави у Дарницькому районі отримав нову назву – сквер імені Павла Горянського.
У Крайовій Раді Українців Криму (КРУК), що була одним з основних ініціаторів цього перейменування, відзначили, що життєвий шлях лідера українців Криму початку ХХ століття Павла Горянського пов’язаний зі столицею України – тут він навчався, працював і зрештою був похований. На думку представників КРУК, надання його імені одному з об’єктів Києва «дає сигнал, що міська влада пам’ятає про кримських українців», для яких це є важливим, оскільки в багатьох складається враження, що державна влада не розуміє значення громади кримських українців для реінтеграції звільненого Криму та підтримання у ньому стабільності. Члени КРУК щиро подякували депутатам КМР та всім, хто долучився до справи вшанування Павла Горянського – особливо члену Комісії з найменувань при міському голові Києва Тимошу Мартиненку-Кушлянському.
Голосування за нову назву для скверу Трудової Слави відбувалося у додатку «Київ Цифровий» до 16 квітня 2023 року; крім імені Павла Горянського, були запропоновані два інші варіанти – Катерининський, за назвою храму ПЦУ в ім’я святої Катерини у сквері, та імені військового і літературного діяча Святослава Шрамченка. Окремо слід відзначити, що парафіяни згаданого храму на чолі з настоятелем о. Олександром після спілкування з представниками КРУК підтримали ідею найменування скверу на честь Павла Горянського.
Поява на мапі Києва скверу імені Павла Горянського є ще одним кроком до створення своєрідного кримського пантеону в просторі столиці: у зазначеній місцевості ще з совєтських часів існували вулиці Сімферопольська, Севастопольська та Ялтинська, а влітку 2023 року необхідну кількість голосів набрала щодо перейменування у цій місцевості однієї з вулиць на честь Геннадія Афанасьєва – політв’язня Кремля, що загинув наприкінці 2022 року на російсько-українській війні. На думку активістів, найменування скверу на честь Павла Горянського допоможе не лише підтримати українців Криму, які є однією з найбільш дискримінованих спільнот на окупованому росією півострові, а й створити якісний міський простір у цій частині міста, а сам сквер може стати місцем збору для кримської української громади. Серед іншого, опрацьовуються варіанти встановлення у сквері інформаційного стенду з життєписом Павла Горянського.
Довідка. Павло Ієрофійович Горянський народився 27 січня 1878 в селі Кримки (нині Шполянського району Черкаської області). Займався педагогічною, громадською, публіцистичною та пам’яткоохоронною діяльностю. З 1914 року за станом здоров’я мешкав у Ялті, де працював викладачем. Після революції 1917 року очолив Ялтинську громаду українців, докладав зусиль до підтримки місця поховання українського поета Степана Руданського. У 1918 році узяв участь у першому з’їзді українських організацій Криму, у 1919 році очолював Крайову Українську Раду в Криму, маючи повноваження консула УНР на півострові для захисту інтересів кримського українства. Після большевицької окупації Криму, у 1925 році переїхав до Києва, працював у Всеукраїнській народній бібліотеці (нині Національна бібліотека ім. В. І. Вернадського). У 1933 році під час «чистки» був позбавлений роботи за «націоналістичні нахили». Помер 10 січня 1935 року, був похований на Лук’янівському цвинтарі.