Приймак Віктор Володимирович
Народився 25 червня 1958 року в селі Золоте Поле Старокримського району Кримської області в родині службовців, за фахом – агрономів-виноградарів.
З дитинства мешкав у селищі Чорнухах Полтавської області, де скінчив школу.
В 1979 році скінчив Полтавський державний педагогічний інститут ім. В. Г. Короленка, під час навчання в якому відвідував археологічний гурток.
У 1984 році брав участь в експедиції Інституту археології Академії наук України, що досліджувала місцевість біля селищ Битиця та Сад Сумської області.
У 1984–1989 рр. працював у Сумському краєзнавчому музеї на посаді наукового співробітника, згодом – завідувача сектору археології
У 1989–1994 рр. був старшим науковим співробітником археологічних установ Українського фонду культури і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, управління культури Сумського облвиконкому.
У 2000–2004 рр. читав лекції з музеєзнавства, археології та пам'яткознавства у Сумському педагогічному університеті; викладав археологічну практику для майбутніх учителів, на якій разом зі студентами досліджував комплекси давньоруських пам'яток поблизу селищ Зелений Гай Сумського та Зарічне Тростянецького районів.
У 2004–2005 рр. читав лекції у Глухівському педагогічному університеті. Тоді ж став учасником групи з підготовки видання «Звід пам'яток історії та культури України. Сумська область».
Вивчаючи археологічні пам'ятки козацької доби Сумщини, впровадив у науковий обіг відомості про сотні курганів і курганних некрополів, городищ, поселень, стоянок, численні майдани на Полтавщині та Слобожанщині. Досліджував маловідомі на той час поселення післямонгольського періоду, старожитності скіфського і сарматського періоду, черняхівської культури, степових кочівників середньовічної та пізньосередньовічної епох. Був учасником понад сотні експедицій на лісостепових просторах України.
У 2005 році став засновником і першим директором історико-культурного заповідника «Більськ» у Полтаві; у 2010 р. започаткував видавничу діяльність у ньому. Був одним із початківців картографування археологічних пам'яток Більського городища та його околиць. У 2008 році брав участь у розкопках Більського городища. З 2010 року є провідним науковим співробітником заповідника.
У 2016 році брав участь в експедиції на Глинському археологічному комплексі (пам'ятка національного значення, IX–XIV ст.)
Автор понад 150 наукових праць, присвячених пам'яткам археології від доби ранніх слов'ян і Київської Русі до козацького часу включно.